granolaJesteś tym co jesz .. i w jaki sposób to robisz?

Jesteś tym co jesz .. i w jaki sposób to robisz?

To nie będzie wpis edukacyjny z zakresu dietetyki, choć w naszym bliskim otoczeniu jest kilka wybitnie uzdolnionych specjalistek – jeszcze o nich u nas usłyszysz 😉 Przed Tobą minuta czytania – niech skłoni Cię do refleksji, abyś kolejny posiłek zjadła w większej miłości do siebie.
Odżywianie w dzisiejszych czasach postrzegane jest przez pryzmat przyrostu lub utraty kilogramów. W cyfrach na wadze odnajdujemy euforię lub powód do dramy. Łapka do góry, która nie popełniła grzechu przekonania, że jak zje więcej to utyje, a jak mniej to schudnie?  Odżywianie jest przede wszystkim po to, aby żywić organizm. Nie po to aby chudnąć czy tyć. Naszego ciała nie interesuje, ani to ile jemy kalorii, ani jak wyglądamy w bieliźnie czy krótkiej spódnicy – choć w spódnicy to zawsze dobrze 😉 Ważna jest równowaga. Zdrowy organizm to nie tylko prawidłowa masa ciała, to także hormony na wodzy, odporność na choroby, promienna skóra, dobry nastrój. Czy jednak chodzi tylko o procesy chemiczne zachodzące w naszym organizmie, regularne posiłki i bilans kaloryczny? Konsumujemy przecież nie tylko pokarmy. Za każdym razem kiedy otwieramy usta i duszę chłoniemy też energię innych ludzi, bezwiednie objadamy się stresem, łakniemy akceptacji, połykamy oczekiwania.

Bądź więc uważna, bądź obecna i zwolnij.
Tylko tyle i aż tyle.

Kiedy jesz, skoncentruj się na tym dobrostanie. Sięgnij po dobrą żywność i kęs po kęsie uzupełniaj to, czego potrzebuje ciało. Wsłuchaj się w nie, przyglądając się jednocześnie emocjom. Wdech. Wydech. Jedz spokojnie. Skup się na konsystencji, teksturze. Pozwól, aby smak rozgościł się na języku, a zapach przywołał najmilsze doznania. Delektuj się chwilą. Bez pośpiechu. Kochaj siebie i zatrzymuj się częściej w tej miłości do siebie. Bądź jak Dziewczyny w spódnicach – zakochane w życiu i wszystkich jego smakach.

Lorem ipsum dolor sit amet, con sectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Laudem soleat veritus vim ex, ex fastidii contentiones sea. Mel no duis rebum equidem, quam torquatos reformidans cu vel. Malor sum adolescens scribentur nec fasilis quo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry