Jak powstała granola i dlaczego ją pokachałyśmy
Granola została wymyślona w Dansville w stanie Nowy Jork przez dr. Jamesa Caleba Jacksona w 1863 r. Krótko potem podobną recepturę zaproponował swoim pacjentom i konsumentom, słynny producent płatków zbożowych – John Harvey Kellogg. Ten uznany lekarz i dietetyk wymyślił również płatki kukurydziane!
Oryginalny przepis to mieszanina płatków zbożowych, rodzynek, orzechów, suszonych owoców i cukru (lub miodu), pieczona do chrupkości.
Na szczęście pierwotna receptura profesora Kelloga jest jedynie wytyczną – inspiracją i można ją odmieniać przez wszystkie kubki smakowe!
Tyle chrupiącej dobroci!
poprawia ciśnienie tętnicze krwi
zmniejsza poziom cukru we krwi
poprawia zdrowie jelit
zawiera przeciwutleniacze
Czy granola może zaszkodzić? Może!
Jeśli do Twojej miseczki trafi produkt z dużą zawartością cukru (zwracaj uwagę na etykiety!) albo nie znajdziesz umiaru w konsumpcji.
Klasycznie podawana jest z mlekiem, napojami roślinnymi lub jogurtem. Ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych, węglowodanów i błonnika doskonale sprawdza się na śniadanie.
W naszych przepisach znajdziesz jednak całe mnóstwo inspiracji na zdrowe przekąski, desery, a nawet jako dodatek do ciast lub składnik pożywnych batonów.
Fajnie, że przyjęłaś zaproszenie od dziewczyn i jesteś tutaj z nami.
Chrup złociste dobroci. Na zdrowie!
Ps. Chcesz poznać przepis na ten pyszny tatar z awokado? Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk.
Lorem ipsum dolor sit amet, con sectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Laudem soleat veritus vim ex, ex fastidii contentiones sea. Mel no duis rebum equidem, quam torquatos reformidans cu vel. Malor sum adolescens scribentur nec fasilis quo.
Dodaj komentarz