Pistacje – prawdziwe Zielone Klejnoty natury

Pistacje – prawdziwe klejnoty natury, rządzą królestwem orzechów! Zachwycają swoim intensywnie zielonym kolorem i delikatnym, słodko-ziemistym smakiem. Można je chrupać same i dodać do potraw i deserów, ale kiedy rozpoczynasz od nich dzień… dzieje się magia! I wcale nie musi to być krem z rogalików czy słodkie ciacha!

Nasze pistacjowe dzieło, dziełem przypadku nie jest – szlachetny składnik, samo dobro, obłędny smak… i do tego niezwykle zdrowe! No sama zobacz!

Do naszych granoli dobieramy najwyższej jakości składniki, ale kiedy pojawia się subtelna nutka luksusu – zawsze mówimy TAK. Wiedziałaś Kochana, że pistacje są jednymi z najstarszych jadalnych orzechów na świecie, i były już znane już ponad 9000 lat temu? Zyskały sławę już w starożytnym Babilonie, gdzie były uprawiane jako żywność dla królów, a ich upodobanie do nich nie było przypadkowe – pistacje były symbolem zdrowia i dobrobytu. W Iranie, jednym z głównych krajów obecnie produkujących pistacje, nazywane są „zielonym złotem”. To nie tylko ze względu na ich wartość eksportową, ale także ze względu na intensywny zielony kolor, który sprawia, że są one jednymi z najbardziej charakterystycznych orzechów na świecie. Królewskie pistacje znajdziesz też w naszej Granoli Pistacjowej z Różą- zrobiło się jakby światowo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry